Opdrættere

Copyright © All Rights Reserved

Grand Danois Klubben i Danmark

Specialklub for den danske hund under Dansk Kennel Klub

Opdrætterliste

Aussiedreams

Malene Hedetoft

Hedebogårdsvej 8, 4270 Høng

Tlf: 5191 0012/5782 1212

 

Harlekin/Sort

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Backstreetdanes

Pia Hansen

Svendborgvej 150, 5260 Odense S

Tlf: 2912 0112

Email: Piahansen@backstreetdanes.dk

 

Gul/Tigret

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Bentley

Torben Hærslev

Parkovsvej 3, 2820 Gentofte

Tlf: 2618 3959/3961 1080

 

Sort/Blå

Champions: 2

Opdrætteruddannelsen: nej

Blaaholm

Camilla Staunskjær Birk & Tove Staunskjær

Smidstrupvej 115, 3250 Gilleleje

Tlf: 4831 8333

 

Harlekin/Sort/Gul

Champions: 40

Opdrætteruddannelsen: nej

Borngreatmass

Yvonne & Henrik Christensen

Apotekervej 8, 4900 Nakskov

Tlf: 5475 7033/2515 7520

Email: kanzicool@outlook.dk

 

Gul/Tigret

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Danish Danehouse

Karen & Kim Pensdal

Hundstrupvej 28, 5771 Stenstrup

Tlf: 2463 9428

 

Gul/Tigret

Champions: 10

Opdrætteruddannelsen: nej

Grand De Feld

Inger & Gunnar Olsen

Seggelundvej 107, 6070 Christiansfeld

Tlf: 7456 2754

 

Gul/Tigret

Champions: 5

Opdrætteruddannelsen: nej

Grand Ercon

Conny & Erling Pedersen

Duevej 25, 3550 Slangerup

Tlf: 5150 5946

 

Harlekin/Sort

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: nej

Grand Fergo

Joan & Per Schantz

Petersmindevej 3, 3200 Helsinge

Tlf: 2288 9780/4022 8533

Email: schantz@tdcspace.dk / fergodanes@fergodanes.dk

 

Gul/Tigret

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: ja

Grand Frozzy

Kurt Eriksen

Kohavevej 13, 4700 Næstved

Tlf: +45 3115 6165

 

Harlekin/Sort

Champions: 2

Opdrætteruddannelsen: ja

Grand Højsgaard

Helle Bøje Højsgaard

Rosbjergvej 15, 9500 Hobro

Tlf. 2326 0568

 

Gul/Tigret

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: nej

Grand Nordstrand's

Kim Christiansen & Maj-Britt Petersen

Nordtrandsvej 24, 4500 Nykøbing Sj.

Tlf: 4019 4938

Email: majpet@nyka.dk

 

Gul/Tigret

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Grand-Apso

Hanne Larsen

Ladegårdsvej 3, 7182 Bredsten

Tlf: 7555 6416

 

Blå/Sort

Champions: 12

Opdrætteruddannelsen: ja

Great Bel

Ann-Christina Tøjbjerg

Grevevej 70, 4000 Roskilde

Tlf: 4613 9598

 

Harlekin/Sort

Champions: 20

Opdrætteruddannelsen: ja

Great Hillman

Mona Mønster Jensen

Kildehaven 34, 5474 Veflinge

Tlf: 6018 3809

 

Gul/Tigret

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: nej

Great Voje

Mona Voje

Plantevej 7, 3400 Hillerød

Tlf: 2883 9571

 

Harlekin/Sort

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: nej

Guldhøj

Tania Jensen

Rønholdtvej 6, 5492 Vissenbjerg

Tlf: 4054 3719

Email: taniacompeta@hotmail.com

 

Blå/Sort

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: ja

Hedebogaard

Kirsten Kristensen

Byagervej 47, 8450 Hammel

Tlf: 8696 1038

 

Gul/Tigret

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Horsebjerg

Chelia Rasmussen & Maibritt Jensen

Overdrevsvej 2, 4250 Fuglebjerg

Tlf: 5095 0459

Email: chelia@grand-danois.dk /mayer@mail.dk

 

Blå/Sort

Champions: 12

Opdrætteruddannelsen: ja

Jutlander

Maibritt & Kim Larsen

Dalsøvej 35, 7200 Grindsted

Tlf: 2896 1725

 

Gul

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: nej

Lawaetz

Katrine Lawaetz

Kvædevej 3, 7200 Grindsted

Tlf: 2961 2054

 

Blå/Sort

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Lykkeskovs

Lisbet skov Pedersen

Gl. Hovedvej 48, 5560 Årup

Tlf: 2721 1794

Email: lisbet@alle-os.dk

 

Sort/Harlekin

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Maxidan

Winnie Mertz

Knudlundvej 18, 8653 Them

Tlf : 3020 2767

 

Gul/Tigret

Champions: 14

Opdrætteruddannelsen: nej

My Faholo

Trine Roed-Birk

Grevinge Kanalvej 7, 4571 Grevinge

Tlf: 2628 0414

Email: myfaholo@hotmail.dk

 

Blå

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Pinza

Dawn Coward,

Lise & Bjørn Stene

Skyggevej 7, 7441 Bording Ikast

Tlf: 3012 9652

 

Blå

Champions: 11

Opdrætteruddannelsen: nej

Quindalup

Lone Hansen

Vargårdevej 85, 6094 Hejls

Tlf: 7557 3232

 

Harlekin/Sort/Blå

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja

Ringo Star

Karen & Søren Wandborg

Landevejen 36 B, 8350 Hundslund

Tlf: 8655 0450

 

Blå/Sort

Champions: 2

Opdrætteruddannelsen: nej

Royal Jazz

Gitte Kallesøe Jørgensen

Togårdsvej 18, 4750 Lundby

Tlf: 2681 0257

 

Gul/Tigret

Champions: 1

Opdrætteruddannelsen: ja

Sandø

Annelise Sandøe Sabroe

Mullerup Strandvej 5, 4200 Slagelse

Tlf: 5885 8526

 

Harlekin/Sort

Champions: 4

Opdrætteruddannelsen: ja

Sunyard

Inge & Kjeld Nielsen

Bode Engvej 7, 8950 Ørsted

Tlf: 8648 1435

 

Gul/Tigret

Champions: 3

Opdrætteruddannelsen: nej

Thilemann

Brigitte Thilemann

Vestervej 8, 4050 Skibby

Tlf: 4752 9813

 

Harlekin/Sort

Champions: 2

Opdrætteruddannelsen: nej

Ulvepoter

Line Beske

Omfartsvejen 59, 4300 Holbæk

Tlf. 2967 3880

Email: linebeske@gmail.com

 

Harlekin/Sort/Blå

Champions: 0

Opdrætteruddannelsen: ja